Reni Jusis zrobiła sobie dwuletnie wakacje od nagrywania. I jak słychać te wakacje wyszły jej na dobre, bo album ?Trans Misja? jest najlepszy w dyskografii artystki. Muzykę, która tworzy ?dzielna z Mielna? określa się mianem klubowej i niewątpliwie tak jest. Jednak przede wszystkim jest to pop najwyższych lotów wzbogacony sporą dawką elektreniki, ups elektroniki.

Już pierwszy singlowy utwór ?Kiedyś Cię Znajdę? potwierdza powyższą opinię. Prawdopodobnie o jakość muzyki Reni Jusis będą mogła się przekonać również anglojęzyczna publiczność, bowiem artystka postanowiła przygotować też piosenki w języku poddanych królowej Elżbiety II. I jest to decyzja ze wszech miar słuszna. Reni spokojnie mogłaby występować w najpopularniejszych londyńskich klubach.
Tymczasem artystka wprowadza w trans krajową publiczność i jak wynika z doniesień naszych współpracowników udaje się to jej doskonale.
Dawkę transu można sobie zaserwować słuchając ?Trans Misji? w domu. Reni jako wykształcony muzyk zadbała by dźwięki były dobrze ?poukładane?. Całość brzmi bardzo nowocześnie, choć znajdziemy tam odniesienia do najlepszych utworów popowych z lat osiemdziesiątych. I jeszcze ważna sprawa. Reni Jusis świetnie śpiewa. Jej głos brzmi bardzo subtelnie, łagodząco. Do tego, artystka śpiewa bardzo wyraźnie co jak się okazuje też jest sztuką.
I to właściwie tyle, bo tak dobrej muzyki po prostu trzeba słuchać.

Tracklista:
1. Wynurzam się
2. Kiedyś Cię znajdę
3. Raczej inaczej
4. Let`s Play Pink Ping-Pong
5. Ostatni raz (nim zniknę)
6. Kto pokocha?
7. It`s Not Enough
8. Jeśli zostaniesz?
9. W zwolnionym tempie
10. Not Real (Cyber Girl Nr 6)
11. Trans misja

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: