Media RegionalneKrzysztof Urbanowicz napisał u siebie tekst, w którym wychwala technologiczny postęp Mediów Regionalnych. I mocno moim zdaniem przesadza pisząc choćby te słowa:  “Jak oni zrobili ten skok cywilizacyjny”

Ale to nie jedyna przesada w krótkim skądinąd tekście.

Krzysztof pisze o liczbie użytkowników powołując się na Gemius Traffic. Tymczasem w badaniu Megapanel PBI/Gemius  za sierpień (ostatnie na dziś dostępne badanie) wynika, że Media Regionalne jako grupa zanotowała 2 511 253 real users. Co daje średnią 96 586 RU dla każdego z “potężnej sieci portali”. Ja wiem, że nie mają po równo, ale nie o to chodzi… Przy tej ilości witryn liczba użytkowników – delikatnie mówiąc – nie powala.

Prezentacja którą Krzysztof umieścił u siebie tez pozostawia sporo do życzenia. (pewnie inaczej odebrałbym ja na żywo, ale widzę ja w takiej formie).  Z pewnością zawiera dużo sloganów i tez, które może zrobiłyby wrażenie z 5-6 lat temu, ale nie dziś. Ani to rewolucja, ani rewelacja.

Najbardziej spodobał mi się ostatni slajd w prezentacji:

prezentacja media regionalneZadziwiła mnie deklaracja o rentowności portali i zapewnienie, że to dopiero początek ;) Nic tylko pogratulować. tak rentowności jak i umiejętności obniżenia kosztów do minimum.  Bo przy średnich kosztach osiągnięcie rentowności byłoby trudne.

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: