Spodziewałem się, że reklamy Play’a będą zdobywały “nagrody” dla najgorszych reklam, że każdy na hasło Play będzie się ironicznie uśmiechał, ale tego że reklama obrazi czyjeś uczucia religijne?

O kampanii reklamowej Play pisałem wcześniej. Reklama podobała się prawdopodobnie tylko jej autorom i klientowi. Można było się spodziewać, że efektem takiej kampanii będą słabe wyniki. I okazało się, że start miał Play słaby. Teraz podobno firma ma zamiar zmienić formę komunikacji z klientami. Co z tego wyjdzie zobaczymy, jednak rewelacji się nie spodziewam.

Nie spodziewałem się również, że reklama Play’a obrazi uczucia religijne rzecz jasna.

10 maja zbierze się zespół orzekający Komisji Etyki Reklamy, by podjąć decyzję w sprawie kampanii reklamowej Play, zdaniem wielu skandalicznej. (?)
Na kampanię reklamową telefonii Play wpłynęło wyjątkowo dużo skarg. Zarzuty, jakie ludzie stawiają reklamom Play, dotyczą m.in. obyczajowości i uczuć religijnych – powiedział Naszemu Dziennikowi mecenas Krzysztof Mydłowski, przewodniczący Komisji Etyki Reklamy przy Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy, który odpowiada za samoregulację w dziedzinie reklamy i zrzesza organizacje branżowe skupiające reklamodawców, media i agencje reklamowe(?)

Sprzeciw wobec kampanii marki Play wyrazili m.in. rzecznik praw dziecka Ewa Sowińska i dyrektor programowy łódzkiego Centrum Służby Rodzinie – Tomasz Bilicki. Ich zdaniem, plakaty z dziećmi budzą skojarzenia pedofilskie.?

- informuje Mediarun.pl

Trudno naprawdę napisać jakikolwiek komentarz do powyższego. Choć jak już wcześniej wspominałem, reklama Play?a bardzo mi się nie podobała, o tyle zarzuty stawiane przez Komisję uważam za absurdalne.

Z drugiej strony, Play może liczyć na darmową reklamę, bo z pewnością o sprawie (i tym samym operatorze) będzie głośno. Szkoda tylko, że do reklamy mieszane są uczucia religijne, które bardzo trudno zdefiniować. Ale może o to chodzi?

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: