Z rządem pożegnał się Radosław Sikorski, minister obrony narodowej. Uważam, że dla rządu i PiS jest to wielka porażka. Będzie jeszcze większa jeśli jakiekolwiek wpływ na MON będzie miał Macierewicz.

Zastanawiam się czy przy okazji rozstania Sikorskiego z rządem, pojawiła się szansa na nową partię. Partię, która w obecnej sytuacji mogłaby pokusić się o zwycięstwo zarówno z PiS, PO i LiD.

PiS zajmuje się głównie przeszłością. Przeciętny wyborca (np. ja) będzie kojarzył PiS jako partię, która żyję wyłącznie teczkami, agentami i układem, który członkowie PiS widzą wszędzie.

Platforma Obywatelska jest prawdopodobnie najsłabszą partią opozycyjną w historii III, IV i 5każdej kolejnej RP. I kiedy tak patrzę na liderów PO dochodzę do wniosku, że skoro nie potrafią “zarządzać” swoja partią tym bardziej nie są w stanie zarządzać krajem. Konflikt liderów Tusk – Rokita jest najlepszym przykładem.

O reszcie w ogóle nie ma sensu pisać.

Z drugiej strony jest kilka osobowości (o co w polskiej polityce niezwykle trudno), które mogłyby stworzyć trzon nowego ugrupowania, takiego który mógłby bez trudu zgarnąć głosy zarówno PiS jak i PO, a jeśli dobrze by poszło to i części lewicy.

Zdymisjonowany Radosław Sikorski jest politykiem, który świetnie się prezentuje, zna języki i ma kontakty o których wielu innych polityków może tylko pomarzyć. Dodajmy do tego Kazimierza Marcinkiewicza (który nadal cieszy się dużym zaufaniem społecznym), Macieja Płażyńskiego i Jana Rokitę. Jest jeszcze Andrzej Olechowski. Jest szansa, że w/w czterej panowie stworzyliby rząd, który zająłby się sprawami bieżącymi i przyszłością, a nie tylko poszukiwaniem agentów.

To naturalnie tylko takie gdybanie. Czy powstanie nowa partia nie wiadomo. Wiem tylko, że jeśli nie powstanie (jakakolwiek) następne wybory będę mnie obchodziły tyle ile zeszłoroczny śnieg.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: