Mijający tydzień to odmienianie przez wszystkie przypadki imienia i nazwiska młodej aktorki, która przegrała walkę z choroba – Anny Przybylskiej. 

  1. Śmierć Anny Przybylskiej poruszyła wielu ludzi. Nic dziwnego, młoda, bardzo atrakcyjna kobieta, matka trójki dzieci, która wybrała rodzinę rezygnując z kariery aktorskiej – to zestaw cech, które muszą wzbudzać sympatię. Zachorowała na raka i walczyła. Niestety przegrała. To musiało wzbudzić emocje. Emocje te oczywiście podsycały media, dla których śmierć młodej znanej osoby to temat marzenie. Przy okazji media zaczęły prześcigać się w informowaniu o tym jak straszny jest rak trzustki. Media apelowały też do społeczeństwa o regularne badanie się. Po czym te same media dodawały, że diagnozowanie raka trzustki jest tak trudne, że niemal niemożliwe. Niezły zestaw informacji, przyznacie. Rodzina zmarłej zaapelowała o to, żeby nie przynosić kwiatów na pogrzeb, a pieniądze przeznaczyć na hospicjum. Władze Gdynii [rodzinnego miasta Anny Przybylskiej i miasta w ktorym została pochowana] uszanowały apel i przystroiły całą ulicę…

  2. W końcu dowiedzieliśmy się jak księżą, a przynajmniej jeden z nich rozumie gender. Oto jak gender rozumiem abp Gądęcki: “[…]Obecnie groźnym wyzwaniem jest ? lansowana pod płaszczykiem programu równościowego ? ideologia genderyzmu. Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazuje się przy okazji różne modele partnerskie jednopłciowe jako równoważne rodzinie.” [źródło: Nasz Dziennik]. Boże Ty widzisz i nie grzmisz?

  3. Jestem przeciwnikiem kary śmierci, ale są takie momenty kiedy jestem za jej przywróceniem. Np. kiedy czytam informacje, że ojciec molestował swoją dwumiesięczną córkę. Nie potrafię wyobrazić sobie, co popycha człowieka do takiego czynu. Nie chcę sobie tego wyobrażać nawet. Nie mam natomiast problemu z tym, żeby wyobrazić sobie jaki los będzie miał wyrodny ojciec w więzieniu.

  4. Poznański koncert Behemotha został odwołany. “Jako powód podano “odbiór społeczny” imprezy, wspomniano także o protestach środowisk religijnych i o trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników uniwersytetu”.” [źródło: Gazeta.pl]. To niebezpieczne zjawisko kiedy jedna grupa narzuca swój światopogląd innym. Ja chyba jednak wyznaję inną religię, bo i poglądy abp Gądeckiego są mi dalekie i walka ze sztuką również. Jeśli nie lubię disco polo, to nie chodzę na koncerty gdzie występują tego typu zespoły, ale nie nawracam fanów disco polo na death metal. Takie akcje jak ta w Poznaniu [z resztą już druga] stawiają nas w jednym szeregu z państwami wyznaniowymi. w 25 rocznicę wolnych wyborów w Polsce.

  5. Poseł Nowak zmienił zdanie. Postanowił jednak nie oddawać mandatu. Dziennikarce TVN odpowiedział na pytanie o to czy odda mandat odpowiedział pytaniem: a Pani mi go dawała? No nie, pośle Nowak, dali go Panu wyborcy, z których spora część jest dziś zdegustowana. Zadziwiają mnie ludzie, którzy potrafią tak na luzie podchodzić do własnych obietnic. Z drugiej strony niech się poseł Nowak nacieszy tym mandatem, bo po następnych wyborach jedyny mandat jaki będzie mógł otrzymać będzie pochodził od drogówki.

  6. Wirus ebola pojawia się w różnych częściach świata i wywołuje panikę. Podsycaną przez media oczywiście, bo wiadomo – strach się dobrze sprzedaje. Na zagrożenie różnie też reagują władze, w USA z eboli lepiej nie żartować. Kiedy pasażer samolotu kichnął i zażartował, że ma ebolę po chwili opuścił samolot pod eskortą. Prawdopodobnie długo nie będzie miał ochoty na żarty. Wyjątkowe poczucie humoru ma za to krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych. Zapytany, co zrobi lekarz, któremu przyjdzie leczyć chorego z podejrzeniem eboli, stwierdził, że medyk “wybiegnie w podskokach, najlepiej w drugą stronę”. [źrodło: TVN24]. Wypowiedź pana doktora usłyszałem jakieś pięć minut po zapłaceniu składki zdrowotnej do ZUS. Poczułem się tak dobrze od razu…

  7. Pokojowa Nagroda Nobla trafiła w dobre ręce. Nagrodę otrzymali Malala Yousafzai i Kailash Satyarthi. Malala ma 17 lat i podpadła talibom. “Z relacji jej koleżanek wynika, że Talibowie zatrzymali szkolny bus, którym jechały nastolatki, i wypytywali, która z nich ma na imię Malala. – Moja przyjaciółka powiedziała mi później: “Zdążyłaś tylko mocno ścisnąć moją dłoń. Potem on strzelił do ciebie. Trzy razy” – wspominała Yousafzai na antenie BBC w pierwszą rocznicę zamachu. Talibowie, wydając na 15-letnią wówczas dziewczynę wyrok śmierci, chcieli ukarać ją za to, że donośnym głosem upomina się o prawa kobiet w kontrolowanej przez nich dolinie Swat – to stamtąd pochodzi Malala Yousafzai.” [źródło: Gazeta.pl].

8. Brzmi to jak science fiction, ale wygraliśmy z reprezentacją Niemiec w meczu o punkty. Jeszcze raz, bo wiem że trudno w to uwierzyć – pokonaliśmy aktualnych mistrzów świata w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy. Nasi zawodnicy strzelili dwie bramki, nasi przeciwnicy żadnej. Wygraliśmy z Niemcami w piłkę po raz pierwszy w historii. Pierwszą bramkę strzelił Milik, a drugą Mila który jeszcze parę miesięcy temu miał spora nadwagę i raczej wszystko wskazywało, że to koniec kariery. A tu proszę. No to jeszcze raz – wygraliśmy z Niemcami.

Polecane teksty z blogów:

Nie spać na lekcjach” – świetny tekst Krzyśka Zapolskiego o sprawnych i niepełnosprawnych, a przede wszystkim o tym, że nie warto niczego odkładać na później.

Opowiem Ci jak to jest kiedy mama umiera na raka” – to tekst, który stawia do pionu i pozwala spojrzeć na własne problemy z innej perspektywy.

Facet czy ?pizda?? A kogo to obchodzi?” – w tym tygodniu karierę robił tekst Malviny Pe. A ten jest odpowiedzią i polemiką, z którą się zgadzam. Bo zasadniczo nie zgadzam się na dzielenie ludzi na prawdziwych i nieprawdziwych.

PODOBNE ARTYKUŁY

0

0

2

Brak komentarzy

Odpowiedz: