Dziś trochę o policji, znacznie więcej o kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego oraz o mnichach antyterrorystach. 

1. Paralizator z kamerą. Komenda Główna Policji planuje wyposażyć każdy patrol policji w paralizator z kamerą, która rejestruje obraz i dźwięk. Paralizator zwany taserem jest bezpieczniejszy od broni, choć jak pokazuje historia nie zawsze. Czasem dla zatrzymywanego lepiej byłoby gdyby policjant postrzelił go w nogę niż potraktował prądem. Niewątpliwie paralizatory z kamerami jeśli nie przyczynią się do wzrostu bezpieczeństwa, to z pewnością wzbogacą zasoby youtube i podobnych platform. Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że takie materiały będą “wyciekać”. Wyobraźcie sobie jak wygląda człowiek rażony prądem, co się z nim musi dziać. Jestem więcej niż pewny, że te filmy będą wielokrotnie przerabianymi “hitami internetu”

2. Jak w Kac Vegas. Hitem stała się też kradzież radiowozu.  Policjanci pojechali na miejsce kolizji drogowej, zatrzymali nietrzeźwego i stracili radiowóz. Odjechali nim dwaj inni uczestnicy kolizji. Jazda tzw. “miśkowozem” znudziła się im po zaledwie 10 kilometrach. Wyobrażam sobie jak wesoło musi być na komendzie gdzie pracują policjanci, których radiowóz odjechał w siną dal. A tak policja przestrzega, żeby zwracać uwagę na swoje mienie…

3. Jarek stwierdza. Prezes PiS pojechał na Dolny Śląsk i zawyrokował: ” Niewiele się na nich zmieniło od lat 60., kiedy byłem tu ostatnio” (źródło: Gazeta.pl).  Warto czasem wyjść z szafy, Prezesie…

4. Nie będzie Niemiec… Jarosław Kaczyński przyznał, że on nie życzy sobie niemieckich wojsk w Polsce, bo “musi minąć co najmniej siedem pokoleń, zanim to będzie dopuszczalne”. Bardzo trafnie odpowiedział prezesowi minister Sikorski:

Prezes jedną wypowiedzią udowadnia, że nie powinien być premierem. Po pierwsze nie wie co się w kraju dzieje, po drugie nadal nie zauważył, że II Wojna Światowa się skończyła. Sam nie wiem co gorsze.

5. Hofman. Adaś wpadł do Moniki Olejnik ze zdjęciem Tuska i Putina. Pal licho insynuacje, do tego się przyzwyczaiłem. Ale dziwi mnie, że się chłopaki z PiS nie nauczyli internetu nadal. No przecież wiadomo, że jak się wystąpi z taką tablicą, to “internet” zrobi swoje. Adasiowi się w sumie upiekło, bo nie stał się bardzo popularnym memem, raptem widziałem jedną przeróbkę na której zamiast Putina i Tuska są białe gacie na modelu. A skoro już jesteśmy przy internecie i PiS, to przypomnę wypowiedź prezesa z 2008 roku: “Nie jestem entuzjastą tego, żeby sobie młody człowiek siedział przed komputerem, oglądał filmiki, pornografię, pociągał z butelki z piwem i zagłosował, gdy mu przyjdzie na to ochota“.

6. Spiseg. Najpierw publikacja z Twittera:

Facebook ma bardzo dziwną politykę. Nie usuwa mimo wielu zgłoszeń profilu na którym regularnie publikowane są filmy z ucinania głów niewiernym, za to bardzo chętnie usuwa profile za opublikowanie zdjęcia nagiej piersi. Zaraz… Chcecie powiedzieć, że bracia Karnowscy opublikowali nagość? Nieeee, niemożliwe…

7. Zamach na 100%. Przerobiliśmy już dużo absurdów na temat katastrofy smoleńskiej. Poznaliśmy już wielu “ekspertów”. Sensacyjnych materiałów też było sporo. Niestety nałożenie się kampanii wyborczej i kolejnej rocznicy powoduje, że pojawiają się nowe teorie. Kolejna mówi o tym, że zawiodło wspomaganie. Maciej Lasek co prawda mówi, że już było to sprawdzane i samolot był sprawny, ale co tam. Jak to było z tymi faktami?

8. W dół. To tak jest. Kiedy Jarek się nie pojawia PiSowi rośnie, kiedy Jarek przystępuje do działania, PiSowi spada. Nie inaczej jest tym razem. To wygląda jak zaplanowane działanie, którego celem jest niewygranie wyborów.  Najnowsze badania TNS pokazują “jak jest”. A jak jest to widać. Otóż PiS traci 5% poparcia i na pierwsze miejsce wysuwa się PO. Już dawno mówiłem, że najlepszym szefem kampanii PO jest Jarosław Kaczyński.

9. ZSRR. Związek Radziecki ma się dobrze. “Wszelkie wzmianki o byłej żonie prezydenta Rosji Władimira Putina zostały usunięte z jego oficjalnej biografii na stronie internetowej Kremla. – To oznacza, że rozwód miał miejsce, a sprawa rozwodowa została zakończona – powiedział rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow.” (źródło: Gazeta.pl). Za Lenina i Stalina usuwano ludzi ze zdjęć z przywódcami, oczywiście tych którzy “stracili zaufanie”. Dziś usuwa się byłą żonę z biografii. To i tak postęp.

10. ZSRR cz. 2. Żebyście nie myśleli, że zmyślam. Premier Miedwiediew pojechał na Krym i postanowił. “Ani jeden mieszkaniec Krymu nie może nic stracić. Może tylko zyskać – powiedział premier. I zapowiedział podwyżki emerytur i pensji pracowników budżetówki oraz wojskowych. Władze Rosji wezwały też państwowe instytucje i spółki skarbu państwa, aby wysłały pracowników w tym roku na wakacje na Krymie.”  (źródło: Gaztea.pl). Było malowanie trawy na zielono, mogą być też obowiązkowe wczasy na Krymie. I ma być kur** miło!

12. Rosja musi być wielka. Rosyjski ambasador nie owija w bawełnę i też mówi jak jest: “Tym facetom z UE mówię tylko jedno: “Panowie, Krym zabraliśmy, ale to, k…a, nie koniec. Zabierzemy jeszcze Katalonię, Wenecję, Szkocję oraz Alaskę” – przekonywał zaś głos, który ma należeć do Czubarowa. I dodawał: – Później, k…a, weźmiemy się, za Łotwę, Estonię i innych. A Rumunom i Bułgarom pokażemy, gdzie jest ich miejsce.” (źródło: Gazeta.pl). A po Europie przyjdzie czas na USA! Skądś to znam…

13. Ebola. Podobno epidemia w Afryce rozprzestrzenia się jak nigdy. Zadziwiło mnie natomiast to, że w Gwinei rozwścieczony tłum którego zdaniem wirusa przywlekli lekarze (jak widać służba zdrowia nie ma najlepszego PR nie tylko w Polsce) zaatakował klinikę w której są chorzy. Przyznam szczerzę, że nawet gdybym był bardzo wściekły to od kliniki w którym znajdują się zarażeni wirusem ebola, trzymałbym się jak najdalej.

14. Buddyjscy antyterroryści. “Buddyjscy mnisi z liczącej 1700 lat świątyni Lingyin w mieście Hangzhou (we wschodnich Chinach) sformowali “jednostkę antyterrorystyczną” – poinformowały chińskie państwowe media.Jest to – zdaniem agencji Xinhua – odpowiedź mnichów na krwawą masakrę, do której doszło w ubiegłym miesiącu na dworcu kolejowym w Kunmingu. Grupa nożowników 1 marca zaatakowała tam przypadkowych ludzi i w ciągu kilkunastu minut zabiła 32 osoby i raniła ponad 140. Oddział liczy 40 ludzi: 20 mnichów i 20 stróżów porządku – tłumaczył cytowany przez Xinhua mistrz świątyni Jueheng. Jego członkowie uzbrojeni są w tarcze, gaz pieprzowy i pałki.” (źródło: Gazeta.pl). Każdy kto oglądał film “Klasztor Shaolin” wie, że z mnichami lepiej nie zadzierać.

15. Potrafi przegrywać. Pozostańmy jeszcze przy sztukach walki ale tylko na chwilę. Tomasz Adamek nauczył się ostatnio przegrywać i ta umiejętność z pewnością mu się przyda. Były mistrz świata będzie kandydował do europarlamentu z listy Solidarnej Polski. “Będę bronił rodziny, wiary, bo widzimy, że świat idzie złą drogą, więc będę stał twardo z tymi sprawami” – mówi kandydat SP. Nie sądziłem, że Parlament Europejski to miejsce w którym broni się wiary. Czy mylę się ja czy myli się Adamek okaże się w maju.

PODOBNE ARTYKUŁY

0

0

2

Brak komentarzy

Odpowiedz: