Cała recenzję tego albumu można zamknąć w trzech słowach: stały wysoki poziom. Można jeszcze dodać, że Fred Durst ma talent do wyszukiwania talentów i jeśli przejdzie mu ochota na Limp Bizkit, spokojnie może zając się pracą w dziale A&R.

Na płycie znalazło się 14 kompozycji, w tym Outside w wersji studyjnej i koncertowej. Na całością czuwali ludzie, którzy wiedzą jak nagrać dobrze brzmiący album. Nagranie i produkcje wziął na siebie Josh Abraham (który to wcześniej dołożył swoje 5 groszy do albumów m.in. Limp Bizkit i Korna). Miksem całości zajął się inny znany w branży człowiek ? Andy Wallace (współpraca oczywiście z formacja Freda Dursta, a wcześniej z legendarną Nirvaną).
Album ?Break The Cycle? obfituje w dobre kompozycje, które spokojnie mogłyby lub stały się przebojami (a jeśli nie przebojami to dotarły do świadomości słuchaczy): It?s Been Awhile, Epiphany czy wspomniany Outside.
Płyta brzmi dobrze, słychać, że muzycy rozwijają się, a kompozycje stają się coraz bardziej interesujące. I o to chodzi. Staind gra swoje i bardzo dobrze na tym wychodzi.

Czekamy na nowy album!

Tracklista:

1. Open Your Eyes
2. Pressure
3. Fade
4. It?s Been Awhile
5. Change
6. Can?t Believe
7. Epiphany
8. Suffer
9. Safe Place
10.For You
11.Outside
12.Waste
13.Take It
14.Outside (live version)

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: