SPPW 1944

SPPW 1944

Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego 1944Mam wielki szacunek dla ludzi, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Moja Babcia opowiedziała mi wiele historii z tamtych dni. Rozmowy z moją Babcią wspominam jako najwspanialszą lekcję historii, lekcję która nie miala nic wspólnego z tym co mówili nauczyciele. To była relacja naocznego świadka, kogoś kto walczył i przeżył. Dla tych, którzy wzięli udział w Powstaniu mam wielki szacunek. Bez względu na to, co mówią teraz historycy oceniający (swoją drogą uważam to za bezczelność) tamten czas, Powstanie Warszawskie było nieprawdopodobnym wydarzeniem, największym aktem odwagi. Jeśli miałbym podać definicję patriotyzmu to określiłbym go dwoma słowami ? Powstanie Warszawskie.

Teraz fragment postu z forum LegiaLive.pl :

Jak już pewnie wiecie, we wtorek odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie kibiców Legii z Bohaterami biorącymi udział w Powstaniu Warszawskim – Jerzym Wilgatem (ps. Antoni Marski) i Andrzejem Rumiankiem (porucznik “Tygrys”) z batalionu Bończa.
Ja miałam przyjemność uczestniczyć nieco wcześniej w takim spotkaniu i przeżycie jest nie do opisania. Człowiek siedzi z rozdziawioną paszczą i chłonie każde słowo. Takie spotkania, to nie tylko lekcja historii. To przede wszystkim niezwykle wzruszające spotkanie z ludźmi, którzy walczyli o naszą wolność. Jest tylko jedno ale… tych ludzi z każdym rokiem jest co raz mniej i uważam, że każy z nas powinien dołozyć cegiełkę do tego, by historie które nam opowiadają przetrwały jak najdłużej. Żeby każdy z nas miał możliwość choć po części przekazać je swoim dzieciom, wnukom…

Można to zrobić w bardzo prosty sposób – przekazując 1% swojego podatku dochodowego na Stowarzyszenie Pamięci Powstania Warszawskiego.
Stowarzyszenie, ktorego celem jest kontynuowanie patriotycznych tradycji narodowych, a w szczególności kultywowanie pamięci bohaterskiego zrywu powstańczego 1944 roku, a także wychowywanie młodych pokoleń w duchu miłości do Ojczyzny, znajomości własnych dziejów, szacunku, tolerancji i poczucia godności.

Myślę, że w czasach kiedy każdy dzieciak wie kiedy są walentynki, a 1 listopada próbuje nakładać na głowę dynię, działalność takiego Stowarzyszenia jest bezcenna i w naszym interesie jest, by funkcjonowało jak najdłużej i z jak największym pożytkiem dla nas.

Wszelkie informacje na temat tego, jak przekazać 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia znajdziecie tutaj -> http://www.sppw1944.org/index.html?http://www.sppw1944.org/sppw/sppw.html

Jeżeli ktoś ma ochotę, może też wpłacać pieniązki na konto Stowarzyszenia w ramach darowizny:

STOWARZYSZENIE PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1944
68 1020 1013 0000 0702 0107 9979?

Pomóc można nie tylko przekazując 1% podatku. Można zrobić to w każdej chwili. Dlaczego warto, chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć.

STOWARZYSZENIE PAMIĘCI POWSTANIA WARSZAWSKIEGO 1944
68 1020 1013 0000 0702 0107 9979