Do nagrania nowych wersji starych utworów Glaca wraz z kolegami zaprosili artystów z różnych muzycznych światów. Co prawda robili to już wcześniej, jednak nie na taką skalę. W przeszłości na albumach Sweet Noise występowali gościnnie Anja Orthodox, muzycy formacji Vader czy nawet Natalia Kukulska. To było zaledwie preludium do tego co ma miejsce na ?Revolcie?. I nawet jeśli nie wszystkie kompozycje są lepsze od oryginałów, nawet jeśli ten album jest artystycznym mistrzostwem, to jest wyjątkowy z wielu powodów.

Po pierwsze muzycy Sweet Noise udowodnili wszystkim, że podziały w sztuce nie istnieją. Jeśli istnieją to głównie dla wygody dziennikarzy. Po drugie udowodnili, że muzyka łagodzi obyczaje. Bo jeśli po takiej płycie fan hip hopu stwierdzi, że nie lubi ?metali? to znaczy że jest po prostu głupi. Oczywiście działa to również w druga stronę i w każdej innej konfiguracji.
Okazało się, że na jednej płycie, która nie jest składanką, tylko albumem jednego konkretnego wykonawcy mogą pojawić się i artyści tworzący hip hop i death metal i pop! Na płycie Sweet Noise pojawili się Edyta Górniak, Peja, O.S.T.R., muzycy Behemoth i Vader.
A wszystko zaczęło się od remiksu ?Dzisiaj Mnie Kochasz, Jutro Nienawidzisz? stworzonego dla Nigela Kennedy. Gościnnie w utworze zaśpiewała Anna Maria Jopek. Pojawił się pomysł. Efekty są na płycie ?Revolta?.
Muzycznie ?Revolta? nie jest rewolucyjna. Są kompozycje lepsze, są też słabsze. Jest też w tym wszystkim jeden zgrzyt. W jednej z kompozycji O.S.T.R. ?jedzie po nazwiskach?. Jedną z ?ofiar? O.S.T.R.ego jest Natalia Kukulska, która wystąpiła gościnnie w jednym z utworów Sweet Noise. Co prawda Glaca stwierdził, że w Sweet Noise nie ma cenzury, ale ?rysa na szkle? pozostała. Jak w tytule ?Dzisiaj Mnie Kochasz, Jutro Nienawidzisz??

tracklista

1. Preludium
2. Revolta /Z ulicy/
3. Jeden taki dzień – Sweet Noise & Peja
4. Nie było – Sweet Noise i Edyta Górniak
5. Dzisiaj mnie kochasz jutro nienawidzisz – Sweet Noise & Anna Maria Jopek
6. N.U.E.R.H.A RMX- Sweet Noise & Docent /Vader i Nergal, Behemoth/
7. Jesteś Kondracki RMX
8. Ostatni dzień – Agressiva 69 RMX
9. Manipulacja – Gabi & Olleck Bobrov – 2Cresky Manipulated
10. Dzisiaj mnie kochasz Magiera RMX
11. W Tobie L.A. RMX
12. Revolta /Z ulicy/ – Sweet Noise & O.S.T.R RMX
13. Nie było Saint?n RMX, Patch – Tod & Rogalewicz RMX
14. Patch v2.03deadbambi RMX Tod & Rogalewicz
15. Nie bylo (video)

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: