Trent Reznor może być z siebie dumny. Co pewien czas pojawia się album, o którym można powiedzieć, że jego powstanie inspirowane (i to dość delikatne określenie) było twórczością Nine Inch Nails. Tak jest właśnie w przypadku The Union Underground.
Album ??an Education In Rebelion? adresowany jest przede wszystkim do fanów brzmień industrialnych. Przede wszystkim, bo jeśli ktoś lubi wymieszane klimaty thrash, grunge i rock to tez znajdzie tu coś dla siebie. Jest tylko jeden mały problem. Cała płyta jest mało oryginalna.
Rozumiem i generalnie nie mam nic przeciw inspirowaniu się muzyką znanych i uznanych. Uważam jednak, że należy zachować proporcję między inspiracją, a własną twórczością. W przypadku ??An Education in Rebelion? proporcje nie zostały niestety zachowane. Za dużo wpływów, za mało własnych oryginalnych pomysłów.
Są jednak utwory, które podnoszą poziom albumu. Weźmy chociaż ?Revolution Man?. Kompozycja zdecydowanie spokojniejsza od pozostałych, trochę balladowa, a z pewnością bardzo rockowa. Kolejny wyróżniający się utwór to ?Trip With Jesus? z interesującym i intrygującym momentami tekstem (?It?s such a shame that it is this way; I?m a junkie god is gay; hate to bleed but it heals my pain; whatever man never never never; trip with Jesus?). Bardzo dobrze brzmiące gitary i wokalista który uwalnia się od swoich ?inspiracji?. I to tyle jeśli chodzi o wyróżnienia. Reszta kompozycji ma tylko momenty w których słyszymy jak mogłoby grać The Union Underground gdyby muzycy postanowili pokazać swoją oryginalna twarz. Byłoby zdecydowanie lepiej. I dla nich i dla słuchaczy. Nine Inch Nails i Ministry są niepowtarzalne, nie ma sensu ich klonować.

Tracklista:
1. ?an Education In rebelion
2. Drivel
3. South Texas Deathride
4. Tour Me On ?Mr. Deadman?
5. Until You Crack
6. Killing The Fly
7. Natural High
8. Revolution Man
9. Trip With Jesus
10. Bitter
11. The Friend song

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: