Tiger Woods
Image via Wikipedia

Nie, to nie będzie tekst o niewierności najsłynniejszego (i podobno najlepszego) golfisty na świecie Tigera Woodsa. Średnio mnie to interesuje, choć przyznam że nieźle uśmiałem się oglądając na TVN24 fragment wywiadu z jedną z kochanek, która mówiła, że Tiger Woods o żonie nie wspominał, a ona o niej nie myślała i w związku z tym była pewna że jej nie ma. Tak mówiła to blondynka. Tekst natomiast trochę z niewiernością Tigera Woodsa ma wspólnego.

Odkąd świat dowiedział się, że Tiger Woods lubił nie tylko swoją żonę, ale też kilkanaście (podobno) innych pań, ludzkość dopadła swoich komputerów i wyszukiwarki Google.

Wykres (Google Trends) pokazuje częstotliwość wyszukiwania słów “Tiger Woods” na przestrzeni ostatnich

5 lat:

tiger woods google trends(kliknij żeby powiększyć)

12 miesięcy

tiger woods google trends 12(kliknij żeby powiększyć)

30 dni

tiger woods google trends 30(kliknij żeby powiększyć)

Media anglojęzyczne oczywiście rozumieją, że jeśli ludzie szukają czegoś intensywnie to warto wykorzystać okazję i przyciągnąć ich na swoją (nomen omen) stronę. Mam wrażenie, że polskie media lekko sprawę zlekceważyły tym samym tracąc szansę na zwiększenie liczby użytkowników.

Reblog this post [with Zemanta]
Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: