Dla wielu osób informacja, że Come Along nie jest debiutem Titiyo, może okazać się zaskakująca. Artystka, która spokrewniona jest z Neneh Cherry, ma już w swej dyskografii dwie płyty. Come Along jest trzecią i jednocześnie najbardziej znaną. Poprzednie dwa albumy zostały wydane wyłącznie w Szwecji, gdzie Titiyo mieszka.
Na pierwszego singla, promującego album, wybrany został tytułowy utwór Come Along. I przyznać trzeba, że był to strzał w 10. No bo czy jest ktoś kto nie słyszał jeszcze tej kompozycji? Come Along to przebój, który niewątpliwie zainteresuje fanów popu całym albumem.
Jeśli jednak ktoś chciałby znaleźć na płycie Titiyo więcej przebojów takich jak utwór tytułowy, może się rozczarować. Nie chcę przez to powiedzieć, że reszta utworów jest słaba, bo tak nie jest. Jest to płyta bardzo różnorodna, którą trudno jednoznacznie określić. Bo słychać tu i trochę popu i trochę rocka, trochę soulu, a także r&b, które dominowało na poprzednich albumach Titiyo.
Poza najbardziej znaną kompozycja tytułową, na płycie jest kilka utworów, które mogą powtórzyć sukces singla. Najbardziej do kompozycji Come Along klimatem nawiązuje druga na albumie piosenka 1989. Warto też zwrócić na balladowe Hold Her Tight, zaśpiewane przez Titiyo przy akompaniamencie gitary akustycznej.

Nie da się ukryć, że na albumie Come Along słychać wpływy The Cardigans. W sumie nic dziwnego, bowiem jednym z autorów muzyki jest Peter Svensson, występujący we wspomnianej formacji. Obok niego, muzykę na Come Along pisał również Joakim Berg z brytyjskiej grupy Kent.

Reasumując: Come Along to ciekawy album, na którym Titiyo prezentuje duże możliwości wokalne i umiejętność sprawnego poruszania się w różnych stylach od popu przez rok po soul i r&b. Jednak zdecydowanie lepiej byłoby gdyby następny album Titiyo był bardziej spójny.
Tracklista:

1. Come Along
2. 1989
3. Love Has Left Your Eye
4. My Heart Won
5. Show
6. Hold Her Tight
7. Right Or Wrong
8. I See Good In People
9. Last Time
10. Given Thing
11. Time

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: