Kiedy kolega naczelny wręczył mi tą płytę, pomyślałem że robi sobie żarty. Patrzę na okładkę i co widzę? Facet oparty o amerykański kabriolet, pali sobie coś i patrzy w nicość. Dodatkowo za nim wisi jakiś materiał z palmami. No co jest? Przecież od takich klimatów to jest, zdaje się, redaktor Tarasewicz, a nie ja.

Ale myślę, trudno, posłucham. No i nie żałuję.

Poważnie, Uncle Kracker jest od niedawna jednym z moich ulubieńców. Ale od początku?

Uncle Kracker (właśc. Matt Shafer) na co dzień jest DJ w zespole Kid Rocka. (Słabo?) Ten ostatni zresztą jest producentem ?Double Wide? i udziela się gościnnie w utworze ?Heaven?.

W czasie nagrań, za konsoletą siedział Mike Bradford, który wcześniej nagrywał płyty? Madonny, Anity Baker i New Radicals. (Słabo?)
Na okładce znalazł się ulubiony napis hipokrytów ?Parental Advisory Explicit Content?. To głównie za sprawą Kid Rocka, który wystarczyło że pojawił się na minutę w jednym utworze i już wyrzucił z siebie kilkanaście razy ?fuckin??? i tego typu ?explicit content?.

A tak poza tym, muzyka jest niesamowicie radosna i pełna pozytywnej energii, tak jakby nagrywał ją człowiek, który całe życie spędził na plaży strzeżonej przez piękne panie ze Słonecznego Patrolu, a nie w Detroit. Przyznać trzeba, że Uncle Kracker ma niesamowite poczucie humoru i musi być niesamowicie sympatycznym gościem. Tak przynajmniej wynika z ?explicit? zawartości albumu. Według autora ?Double Wide? album to ?Prawdziwa Muzyka. Prawdziwa Świeżość Dla Prawdziwych Ludzi?. Naprawdę ma facet poczucie humoru.
Jedna z kompozycji (Yeah Yeah Yeah) znalazła się na ścieżce dźwiękowej nowego filmu Jackie Chan (słabo?). Jackie to ten facet, który swoich przeciwników bije we wschodnim stylu.
Wydawałoby się, że album zrobiony bez zadęcia, bez wielkiej promocji nie odniesie sukcesu. A jednak. Tylko w Stanach płytę ?Double Wide? kupiło ponad milion ludzi (słabo?)
I na koniec popastwię się jeszcze nad tym ?Parental?? Album artysta (jakby przekornie) zadedykował swojej? córce Skylar.

Jeśli chcecie mieć dobrą muzykę na imprezę, do samochodu czy też do odprężenia się po kolejnym ciężkim dniu, spędzonym nad przemyśleniami na temat dziury budżetowej, pędźcie do sklepów po ?Double Wide?. Przynajmniej na chwilę zapomnicie o 90 milionowym deficycie i poczujecie się jak prawdziwi Amerykanie na Florydzie.

Tracklista:

1. Intro
2. Better Days
3. What ?Chu Lookin At?
4. Follow Me
5. Heaven
6. Steaks ?N Shrimp
7. Who?s Your Uncle?
8. Whiskey & Water
9. Yeah, Yeah, Yeah
10. Aces & 8?s
11. You Can?t Take Me+

Recenzja ukazała się w CGM.pl

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: