Wiem, wiem. Od festiwalu w Sopocie kilka chwil już minęło, ale co tam. O dobrych piosenkach można pisać zawsze. Zwłaszcza że jest ich coraz mniej.

Tegoroczny festiwal w Sopocie wygrała szwedzka grupa Oh Laura z piosenką “Release Me”. Sporo “artystów” musiało się wkurzyć mocno. Wyszła sobie na scene blondynka w zwykłej sukience, zaśpiewała, zagrała na harmonijce ustnej i zwycięstwo. Żadnego spektakularnego szoł, żadnego snadalu przed czy po występie. Po prostu muzyka. Prawie nieprawdopodobne w obecnych czasach?

Według Wikipedia Oh Laura to:

“Oh Laura” szwedzka grupa indiepopowa ze Sztokholmu, zdobywca nagrody Bursztynowego Słowika na Międzynarodowym Sopot Festival w 2008 roku.

Nazwa zespołu pochodzi od imienia jednej z bohaterek serialu Miasteczko Twin Peaks, Laury Palmer. Debiutancka płyta zespołu A Song Inside My Head, A Demon In My Bed ukazała się w 2007 roku i to właśnie z niej pochodzi singiel Release Me. Został on wykorzystany w reklamie marki Saab, która ukazała się w Polsce, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Australii, Irlandii i Francji. 10 października 2007 zespół koncertował w Fabryce Trzciny w Warszawie.?

Wokalistką zespołu jest Frida Öhrn.

Nie słuchałem pozostałych piosenek Szwedów, na razie nie mogę uwolnić się od tej jednej. (Ja wyznawca Slayera, Death i innych szatanów z piekła rodem.) Czy Szwedzi z sympatyczną Fridą zrobią karierę nie wiem, ale jeśli mają zamiar grać tak proste i dobre piosenki to życzę im tego z całego thrash metalowego serca.

Oh Laura – Release Me (Sopot)

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: