Można było się tego spodziewać. Kolejne odsłony Web’a będą pojawiały się jak grzyby po deszczu. Tylko po co?
Internetowe wyszukiwarki, których potęga zaczyna niepokoić niektórych badaczy internetu niedługo staną się jeszcze potężniejsze. Dzięki współpracy IBM z brytyjskim koncernem medialnym BBC powstaje technologia pozwalająca szukać nie tylko słów kluczowych ale także grzebać wewnątrz plików wideo i audio.” – czytam w dzisiejszej Gazecie.

“- To będzie Web 3.0, technologia, która rozumie zawartość strony i potrafi rozpoznać więcej niż tylko ciąg zer i jedynek – powiedział cytowany przez serwis internetowy media.guardian.co.uk. Ashley Highfield, dyrektor BBC ds. technologii i mediów przyszłości.” – czytam dalej.

No i pięknie. Jest szansa, że pojawi się ciekawa wyszukiwarka, która sporo namiesza. Dla użytkowników to lepiej bo im większy wybór tym lepiej. Ale czy trzeba od razu nadawać kolejny numer? Odnoszę wrażenie że rozpoczyna się wyścig na numeracje. kto da więcej, kto wymyśli coś co pozwoli zmienić numer Web z 2.0 na 3.0 z 3.0 na 4.0 itd. Tylko po co to wszystko? Dla kasy? Pewnie tak, bo z każdym numerem pojawi się z pewnością cała masa specjalistów, która będzie chciała wcisnąć wątpliwej jakości usługi. Pojawi się też z pewnością spora liczba blogów i witryn poświęconych kolejnym odsłonom sieci. I mogę się założyć, że spora część stron tworzonych przez tzw. “specjalistów” będzie niczym innym niż powtarzaniem bzdur.

A Internet tworzą użytkownicy. I będą tworzyli w dalszym ciągu. Będą zmieniały się metody, ale to użytkownik pozostanie najważniejszy. Jeśli strona jest słaba to najlepsze metody SEO i SEM nie pomogą. Sorry, ale life is brutal.

Z tymi kolejnymi numerami Weba jest jak z numeracją Rzeczpospolitej. Trochę to śmieszne.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: