Fundacja Kidprotect.pl wystartowała dziś z nową kampanią “Wnuki w sieci“, która skierowana jest do Babć i Dziadków. 

Internet to wspaniały wynalazek i nasze wnuki go uwielbiają. Ale czy są w nim bezpieczne? Możemy o to zadbać, nawet jeśli nie znamy się na komputerach. Rozmawiajmy z naszymi wnukami o tym, co robią w sieci, poprośmy, by pokazały nam swój wirtualny świat. Komputer nie gryzie.” – taki tekst pojawia się w filmach reklamowych z udziałem wybitnych gwiazd. – czytamy na stronie kampanii.

W kampanii biorą udział aktorzy Kazimiera Utrata, Jerzy Trela, Stanisław Mikulski, muzyk Andrzej Rybiński, znany pilot rajdowy Maciej Wisławski i psycholog dziecięca Dorota Zawadzka.

Partnerami kampanii są Surfsafe.pl, NK.pl, UPC Polska i MMJ.pl. Logo kampanii przygotowała pro bono agencja Telescope. Patronat honorowy nad kampanią objął Rzecznik Praw Dziecka, Pan Marek Michalak. Kampania “Wnuki w sieci” została również wpisana do Rządowego programu przeciwdziałania przestępczości i zachowaniom aspołecznym “Razem Bezpieczniej”.

W związku z akcją przeprowadziłem krótki wywiad, z Jakubem Śpiewakiem, prezesem Fundacji Kidprotect.pl, która stoi za kampanią Wnuki w Sieci.

- Skąd pomysł na taką akcję?

- Kiedy dzieci wracają ze szkoły i na ogół od razu siadają do komputerów, rodzice najczęściej są w pracy. To babcie i dziadkowie zajmują się więc wtedy dziećmi. Babcie i dziadkowie mają tez ogromną rolę w kształtowaniu w dzieciach takich wartości jak odpowiedzialność, szacunek do siebie, szacunek do innych, uczciwość. Są więc dla nas bardzo ważnymi partnerami. Zwłaszcza że przecież coraz częściej dziadkami i babciami zostają osoby stosunkowo młode, aktywne, korzystające z nowych technologii.

- Jakich efektów spodziewasz się po tej akcji?

- Chcemy zwrócić uwagę Babciom i Dziadkom na problem bezpieczeństwa w sieci i zachęcić ich, by się tym zajęli. Nawet jeśli nie czują się pewnie z komputerem.

- Dlaczego wybraliście akurat te osoby na twarze kampanii?

- Wybraliśmy osoby, które wizerunkowo pasują do akcji. A jednocześnie są to naprawde świetni ludzie i praca z nimi była niezwykłą przygodą. Dorota Zawadzka jeszcze babcią nie jest, choć bardzo o tym marzy. Pozostałe osoby mają wnuki.

Oficjalna strona kampanii Wnuki w Sieci

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: