Czym jest Page Rank i co się z nim wiąże większość osób prowadzących witryny wie. Mniej liczną grupą są ci, którzy (przynajmniej mniej więcej) wiedzą czego można się spodziewać w przyszłości – PR wzrośnie, spadnie a może pozostanie bez zmian. Jest narzędzie, które nieco rozjaśnia obraz.

Narzędzie przewiduje przyszły Page Rank, oblicza liczbę linków prowadzących do serwisu. Oczywiście nie należy przesadnie się do tych wyników przywiązywać, ale sytuacja nieco się rozjaśnia. Narzędzie nazywa się PageRank Prediction i znajduje się pod tym adresem.

Nie wszystko co wspomniana wróżka mówi jest prawdziwe, ale z drugiej strony kilka razy wróżby okazały się prawdziwe. Tak czy inacze warto sprawdzić co w sieci piszczy.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: