Agora uruchomiła nowy serwis internetowy, który nie będzie konkurował z Rzeczpospolitą, Dziennikiem czy inną opiniotwórczą witryną. Konkurencją będzie? Pudelek

Najnowsze ?dziecko? Agory to serwis Plotek.pl, który w podtytule ma taki oto tekst: Pełen plotek i anegdotek.

Przyznam szczerze, że wcale mnie to nie dziwi. Co więcej, uważam że ruch który wykonała Agora jest bardzo dobry. Dlaczego? Oto co dla Internet Standard mówi Paweł Wujec z Agory:

- Nasi użytkownicy też lubią się pobawić i poczytać o Britney Spears i Dodzie. To teraz mogą to zrobić u nas. Nie ma w tym jakiejś głębszej filozofii – mówi Paweł Wujec, dyrektor serwisów wertykalnych w portalu Gazeta.pl.

Taka prawda, drodzy państwo. Nie ma znaczenia czy to profesor, prezes, zwykły wykztałciuch, poseł czy specjalista ds. konserwacji powierzchni płaskich ? każdy czasem lubi dowiedzieć się co tam u znanych słychać. O ile wielu z w/w ma poważne opory przed kupieniem w kiosku Faktu, Super Expressu, Tiny czy innej Pani Domu, o tyle jeśli zdarzy się okazja to zawsze można zerknąć. Przecież to nie grzech, prawda?

Z reszta co tu dużo gadać. Swego czasu, na pewnej firmowej imprezie, pewna pani z firmy (zajmującej się produkcją softu przeciw robalom) powiedziała mi, że u nich w firmie to wszyscy dzień zaczynają od Pudelka?

OK., teraz z innej strony.

plotek.gifSkoro zakładamy, że ludzie lubią plotki (a lubią, wystarczy spojrzeć na statystyki Pudelka w grudniu ? ponad milion userów i blisko 30 milionów odsłon) to można założyć, że serwis wygeneruje ruch odpowiedni. I zasięg. A potem należy powierzchnię reklamową oddać w ręce odpowiednich ludzi od sprzedaży online.

Nie pisze powyższego tylko dlatego, że tak mi się wydaje. Blisko rok temu przygotowałem odpowiedni projekt. Dlatego też nie dziwię się, że Agora postanowiła zarobić kasę na czymś co jest banalnie proste. I zarobi, nie mam wątpliwości. No cóż, mogę ewentualnie powiedzieć: A nie mówiłem? Tylko, że nic mi to nie da. Niestety?

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY