Tydzień temu ogłosiłem start nowej serii na blogu i słowo ciałem się stało. A właściwie stanie, już we wtorek. Dziś kilka informacji o tym co Was czeka. 

Nowy cykl nazywa się “Wywiad z blogerem”, a kolejne odcinki będą ukazywały się we wtorki.  Biorąc pod uwagę liczbę blogów, osób do przepytania wystarczy mi do końca życia. A jeśli dzięki temu poznam fajnych ludzi i ich fajne blogi tym lepiej.

Jak to będzie wyglądało?

Wytypowałem pierwszego blogera, tajemniczego (choć ja znam go osobiście, więc wiem z kim rozmawiam) i inteligentnego, co gwarantuje dobry start :) Następną osobę, którą powinienem przepytać wskazuje już przepytywany, a zatem mój wpływ na to kto pojawi się na blogu ograniczył się do pierwszej osoby. Spodziewajmy się więc niespodziewanego.

Oczywiście może się tak zdarzyć, że wytypowany przez przepytywanego bloger nie będzie chciał udzielić wywiadu, albo okaże się, że jego blog żyje już tylko wspomnieniami sprzed miesięcy czy lat. Wówczas wracam do przepytywanej/przepytywanego i proszę o kolejny typ. Ja nie odrzucam nikogo, nawet jeśli okaże się, że bardzo ale to bardzo nie zgadzam się z jej/jego poglądami. Nic to, chętnie wysłucham innych od mojej opinii.

Co do samego wywiadu. Część pytań będzie się powtarzała, bo są to pytania ważne, dotyczące blogosfery, blogerów, mediów – po prostu spraw ważnych. Będą też pytania, które pozwolą pokazać blogera, to kim jest i co robi – oczywiście w takim zakresie w jakim bloger będzie chciał.

Kiedy już się zbierze tych wywiadów sporo to pomyślę o czymś ciekawym – może jakimś wydawnictwie, zobaczymy.

Tyle tytułem wstępu. Wpadnijcie we wtorek, pierwszy wywiad gotowy, pracuję nad drugim.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

Brak komentarzy

Odpowiedz: