Niebawem YouTube będzie inny. Zmieni sie layout, dodane zostaną pewne funkcjonalności.

YouTube.com nowa wersja serwisu

Informacja o nowej wersji serwisu pojawiła się na blogu YouTube.com. I tak autorzy informują, że w nowej wersji:

- kategorie, w których umieszczane są filmy znajdą się pod zakładka Video
– pojawi się rozwijane menu dla Channels i Community

Przede wszystkim zmieni się jednak wygląd witryny. I wcale nie jestem przekonany czy na lepsze. Pierwsze co uderzyło mnie w oczy (prawie dosłownie) to czerwony pasek z wyszukiwarką, nad którym znalazły się wspomniane zakładki Video, Channels i Community. Po lewej stronie, zamiast wybranego filmu pojawiła się reklama (recentagle) ? póki co własnej witryny, ale z pewnością pojawią się tak wkrótce reklamy komercyjne. Pod reklamą znalazła się prośba o przesyłanie swoich sugestii dotyczących nowej wersji YouTube. Jak sądzę ten element zniknie, bo w chwili obecnej dzięki powyższemu panel logowanie zjechał na dół i żeby go odszukać trzeba przewijać stronę.

Podsumowując. Nie podoba mi się czerwony pasek z wyszukiwarką. Nie przypadły mi do gusty rozwijane menu ? moim zdaniem czcionki są za duże. Co więcej średnio mi się komponują kolory: czerwony pasek, szare tło menu i niebieska czcionka odnośników.

Obecna wersja jest zdecydowanie lepsza.

Marek Molicki, od 1998 roku związany z branżą online. Regional Manager w Gemius SA, właściciel Popkultury, w ramach której doradza firmom które chcą osiągnąć sukces w Internecie. W przeszłości zarządzał m.in. Kultura.yoyo.pl, CGM.pl, Chip.pl oraz odpowiadał za działania online w firmach Cenega i CDP.pl (ex CD Projekt) Więcej o autorze

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: