Wywiad z Filipem Chajzerem w Twoim Stylu dostarczył mi kilku pomysłów na teksty. Jeden z fragmentów powinni przeczytać wszyscy wybierający się na jakiekolwiek wybory.

Kolejnym po słynnym materiałem o blogerach “modowych” był ten o teledysku Nataszy Urbańskiej “Rolowanie”. Oto jak wyglądały kulisy powstawania tego materiału:

- Pojechałem do sejmu, żeby nagrać “setki” do tematu gender. Nagle dzwoni telefon od wydawczyni: “Filip, musisz na szybko zrobić materiał o tym teledysku, o którym mówi cała Polska”. Pytam: – “Jak niby? W sejmie jestem, znajdź sobie kogoś innego. – Nie, jest nacisk z góry”. Wnerwiłem się strasznie, ale co mam robić.

Rozglądam się, widzę, stoi jeszcze Ziobro, z którym rozmawialiśmy przed chwilą. Łapię go: “Panie pośle, a czy widział pan teledysk “Rolowanie” Nataszy Urbańskiej? – Nie widziałem”. Tłumaczę: elegancka kobieta liże umywalkę. Ziobro na mnie patrzy, patrzy, po czym odpala: “I to jest właśnie gender! Rolować nas starają się ci, którzy wmawiają nam, że gender to nauka…”. Jest OK!

– Ale jeszcze patrzę – Palikot. Podchodzę do niego: – “Czy widział pan teledysk Nataszy Urbańskiej? – Nie widziałem. – Elegancka kobieta liże umywalkę”. On: “I o to chodzi! Żeby kobieta, żeby kobieta… nareszcie wstała z kolan!”. Dobra, uratujemy temat.

- Idziemy z operatorem po pasach przed sejmem, leci na nas rozpędzone czarne BMW. Nie zatrzymuje się, prawie po nogach nam przejeżdża. Zaparkował niedaleko. Kto wysiada? Poseł Kurski. Mówię: “Mało nas pan nie rozjechał!”. Ten się zjeżył: “Ma pan to nagrane? Nie kręćcie mi tu afery!”. Mówię: “Może się pan wykupić. Czy widział pan teledysk “Rolowanie”? – Nie widziałem”. Ja swoje: elegancka kobieta liże umywalkę. A Kurski… staje na baczność i mówi, że to jest afera porównywalna do “afery kolanowej”, tej ze zlizywaniem śmietany z kolana salezjanina podczas otrzęsin w gimnazjum. I grzmi, że to nie może tak zostać bez interwencji! Byłem zachwycony. (źródło Twój Styl 3/2014)

W materiale co prawda wypowiedzi wyglądają odrobinę inaczej, ale tylko odrobinę. (Zobaczcie sami, Rolowanie Filipa Chajzera w DDTVN).

Czytając ten fragment wywiadu z Filipem Chajzerem, a potem oglądając materiał polityków przypomniał mi się taki dowcip:

Przychodzi baba do lekarza psychiatry. Ten rozpoczyna badanie i pokazuje babie trójkąt.
– Z czym to się pani kojarzy?
– Z seksem – odpowiada baba.
– A to? – pyta lekarz pokazując koło.
– Z seksem.
– A to? – lekarz demonstruje kwadrat.
– Z seksem.
– Cierpi pani na obsesję seksualną – pada diagnoza.
– Ja?!! Przecież to pan mi te wszystkie świństwa pokazuje!

No i tak jest z naszymi politykami. Pokaż im cokolwiek, a oni i tak powiedzą o tym o czym mówią zawsze. Pokazujesz trójkąt a oni: gender, skandal, hańba, zlikwidować nierówności społeczne, zabrać bogatym i dać biednym! Pokazujesz Teletubisia a oni: gender, skandal, hańba, zlikwidować nierówności społeczne, zabrać bogatym i dać biednym! Mówisz im “jesteście najlepsi”, a oni: gender, skandal, hańba, zlikwidować nierówności społeczne, zabrać bogatym i dać biednym!

I śmieszne i głupie.

No ale sami ich sobie wybraliśmy i nie mam wątpliwości, że powtórzymy nasze błędy tak jak i oni powtarzają te swoje opowieści…

zdjęcie: Gazeta.pl

PODOBNE ARTYKUŁY

Brak komentarzy

Odpowiedz: